AİKİDO VE BUDO FED.

federasyon%20logoAikido ve Budo Federasyonu, savunma ve disiplin sanatları alanında kurulu dernekleri bir çatı altında toplayarak, bu alanda sporcu yetiştirmek, onları uzmanlaştırmak ve gelişimlerini sağlamak amacı ile kurulmuştur. Şu an itibariyle üye dernek sayısı 14’e ulaşmıştır.

Türkiye içerisinde 100’ün üzerinde eğitmeniyle, 38 ilde faaliyet gösteren Federasyonumuzun faaliyet alanı gün geçtikçe genişlemektedir.

Federasyonumuz, uluslararası birçok etkinlikte bulunarak dünyanın en büyük eksperleri ile çalışmalarını sürdürmekte ve Aikido’yu ülke genelinde her yaş grubu fertler arasında yaygınlaştırmaya devam etmektedir.

Sivil kişilerin haricinde, Federasyonumuz, pek çok üniversitemizde, askeri birliklerde, Polis Akademisi ve Polis Kolejlerinde faaliyet yürütmektedir.

Bugün ise Federasyonumuz, 8.000 üyesi ile ülkemizi temsil etmektedir.

Federasyonumuz faaliyetleri bünyesinde yılda yaklaşık 8 adet uluslararası seminer düzenlenmekte olup, bu seminerlerin her birine ortalama 150 kadar katılımcı sağlanmaktadır. Türkiye’deki seminerlerimiz, uluslararası alanda kabul gören tek Türk eksper olan, 7. DAN siyah kuşak sahibi Nebi VURAL Sensei önderliğinde gerçekleştirilmektedir.

Küba’dan Türkmenistan’a kadar uzanan geniş bir coğrafya üzerinde yer alan 25 ülkenin katılımıyla oluşturulmuş Avrasya Aikido Organizasyonu ile işbirliğimiz kuruluşumuzdan bu yana devam etmektedir.

Ayrıca, federasyonumuz, merkezi Brüksel’de bulunan ‘Avrupa Aikido Federasyonu’na – FEA’ üyelik başvurusunda bulunmuş, 12 Ekim 2009 tarihinde üyelik başvurusu kabul edilerek, ‘Avrupa Aikido Federasyonu’ üyesi olmuştur.

http://www.abf.org.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>